Om oss

Ung Medbestemmelse (UngMed) er en avdeling hos Barne- og ungdomsorganisasjonene i Oslo (UngOrg) som spesialiserer seg innen ungdomsmedvirkning. På vegne av kommune arrangerer vi Ungdommens bystyremøte og Ungdomshøringen. Vi har også sekretariatsfunksjonen til Sentralt ungdomsråd i Oslo.

UngMed ble opprettet i 1996 med målsetning om å sikre økt medbestemmelse blant barn og unge i Oslo kommune.

UngOrg ble stiftet i 1984 av Natur og ungdom, AUF og Unge Høyre. Da het organisasjonen Barne- og ungdomsrådet i Oslo (BURO), men i 2012 ble UngOrg (Barne- og ungdomsorganisasjonene i Oslo) det offisielle navnet. UngOrg jobber for å sikre gode rammevilkår og politisk innflytelse for barne- og ungdomsorganisasjoner i Oslo. Dette gjøres ved å blant annet gjennom kompetansehevende tiltak og rådgivning.

UngInfo er også en avdeling i UngOrg, på lik linje som UngMed. UngInfo er et informasjons- og veiledningstilbud i Oslo. Avdelingen har et eget senter i Møllergata 3 for ungdom mellom 13 og 27 år. Her kan besøkende få veiledning om akkurat det de lurer på – enten om det er jobbsøking eller utdanningsvalg. UngInfo-senteret er åpent mandag til fredag kl. 11-17, og lørdager 12-17.

UngMed er finansiert av Oslo kommune.

Besøk oss:

Møllergata 3
0179 Oslo

Kontakt oss:

24 14 98 30
koordinator@ungorg.no

Ønsker du å bestille kurs eller ha et samarbeid?

Vi tar på oss oppdrag innen ungdomsmedvirkning og metodebruk.

Emilie Geist

Politisk rådgiver

Ungdommens bystyremøte,
Sentralt ungdomsråd i Oslo

emilie@ungorg.no

24 14 98 34

Sigbjørn Lilledrange

Rådgiver

Ungdomshøringen

sigbjorn@ungorg.no

24 14 98 32

Andrea Sjøvoll

Politisk rådgiver

I permisjon

andrea@ungorg.no
Tlf.: 24 14 98 32

Arne Undheim

Daglig leder

arne@ungorg.no
Tlf.: 24 14 98 35

Arne Undheim

Daglig leder

arne@ungorg.no
Tlf.: 24 14 98 35

Rikke Runde

Grafisk designer

rikke@ung.info
Tlf.: 24 14 98 23

Emilie Geist

Politisk rådgiver

emilie@ungorg.no
24 14 98 34

Sigbjørn Lilledrange

Rådgiver

sigbjorn@ungorg.no
24 14 98 32

Elene Karlsen Tjemsland

Avdelingsleder, UngInfo

elene@ung.info
Tlf.: 24 14 98 31

Johanna Engdaswe

Ungdomsveileder

johanna@ung.info
Tlf.: 24 14 98 20

Philip Rynning Coker

Ungdomsveileder

philip@ung.info
Tlf.: 24 14 98 20

Gaute Lein Ausrød

Ungdomsveileder

gaute@ung.info
Tlf.: 24 14 98 20

Mona Sjøli

Informasjonskonsulent

mona@ung.info
Tlf.: 24 14 98 20

Ann Helen Evertsen

Informasjonskonsulet

annhelen@ung.info
Tlf.: 24 14 98 20

Andrea Sjøvoll

Politisk rådgiver

I permisjon

andrea@ungorg.no
Tlf.: 24 14 98 32

Elene Karlsen Tjemsland

Avdelingsleder, UngInfo

elene@ung.info
Tlf.: 24 14 98 31

Johanna Engdaswe

Ungdomsveileder

johanna@ung.info
Tlf.: 24 14 98 20

Philip Rynning Coker

Ungdomsveileder

philip@ung.info
Tlf.: 24 14 98 20

Gaute Lein Ausrød

Ungdomsveileder

gaute@ung.info
Tlf.: 24 14 98 20

Mona Sjøli

Informasjonskonsulent

mona@ung.info
Tlf.: 24 14 98 20

Ann Helen Evertsen

Informasjonskonsulet

annhelen@ung.info
Tlf.: 24 14 98 20